Top
Nintex Pricing Revised

Nintex aktualizuje model licencyjny


Model licencjonowania oparty o subskrypcję zmienia się od początku (od czerwca 2016, gdy po raz pierwszy został zaprezentowany). W styczniu 2017 miały miejsce pierwsze, poważne zmiany. Nintex wprowadził wówczas takie zmiany, jak:

  1. Zdjęcie ograniczenia na liczbę akcji w jednym przepływie (dotąd było to 50 akcji per workflow)
  2. Zwiększe ilości przepływów i formularzy dla zastosowań Dev/Test
  3. Okres karencji (Grace Period Policy) został zmodyfikowany i pozwala aktualnie na 60 dniowe używanie produktów bez jakichkolwiek opłat
  4. Uruchomiony został program Nintex Cloud Accelerator Program (NCAP) 
  5. Małe przepływy (5 akcji lub mniej, bez akcji „Start a workflow”) nie są liczone

[tds_note]    Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat licencjonowania i cen Nintex, skontaktuj się ze mną![/tds_note]

W tamtym czasie wyłącznie dwa modele licencyjne były dostępne Wieczny (Perpetual, oparty na liczbie serwerów) i Subskrypcja (Subscription, oparty na licznie workflowów). Oba dostępne w wersjach „Standard” i „Enterprise” (różnica między nimi polega na dostępnych typach akcji oraz limitach). Model Perpetual był (i jest) bardziej rekomendowany dla firm, które posiadają wyłącznie lokalne (on-premise) infrastruktury. Model wymaga licencji dla każdego serwera w roli WFE (Web Front End) na Farmie SharePoint. Model Subscription z drugiej strony pokrywa wszystkie środowiska, dając jeden limit na tworzone przepływy i formularze, bez względu czy dzieje się to w Office 365, Nintex Workflow Cloud czy lokalnie. Drugą, ważną różnicą jest, że w modelu Perpetual dla każdego produktu należy zakupić oddzielną licencję (osobne dla Workflow, Forms, App Studio, Hawkeye, itd…). Tymczasem w modelu Subscription wszystkie produkty są już wliczone.

W kwietniu 2017 Nintex rozpoczął swoją podróż po najważniejszych miastach, na całym świecie, prezentując najciekawsze informacje ze swojej światowej konferencji InspireX Conference, która odbyła się w New Orleans. Jednym z newsów była krótka informacja, że w modelu subskrypcyjnym zajdą zmiany, jednak do dziś więcej szczegółów nie zostało ujawnionych. Teraz to już jednak oficjalne – pojawił się nowy model o nazwie: Enterprise-Wide Workflow.

Plan Enterprise-Wide Workflow 

Historia stojąca za planem jest prosta – duże organizacje, kupowały małe licencje na liczbę workflowów, jednak korzystały z nich bardzo intensywnie: dużo bardziej, niż mniejsze firmy, które płaciły niejednokrotnie więcej, powodując tym samym wysokie obciążenie infrastruktury Nintex, przez co rachunek „zysków-strat” był ujemny. Nowy plan jest dedykowany dużym firmom, zatrudniającym setki pracowników, które nie chcą płacić za każdy, stworzony workflow, ale poniekąd za ich faktyczne użycie – liczbę korzystających z nich pracowników. Podczas dzisiejszej prezentacji Michael Lovelock nie był w stanie co prawda precyzyjnie powiedzieć, kogo Nintex rozumie przez pojęcie „pracownik”, ale wytłumaczył to mniej więcej jako:

Elastyczne i wymagające indywidualnych rozmów (między klientem i Nintex) rozumienie jako osoby aktywnie używającej aplikacji

Zatem w tym ujęciu pracownikiem może być dowolna osoba, zarówno faktyczny pracownik, jak i osoba z zewnątrz, mająca dostęp do tenanta firmy, która faktycznie korzysta z produktów, jakie firma subskrybuje od Nintex.

Progi w nowym modelu: 

  • <= 200 pracowników
  • 201 – 500 pracowników
  • 501 – 999 pracowników
  • 1 000 – 2 499 pracowników
  • 2 500 – 4 999 pracowników
  • 5 000+ pracowników

Ceny zaczynają się od 18 833 € rocznie za licencję Standard, dla pierwszego limitu, aż do 235 800 € rocznie za licencję Enterprise dla przedostatniego limitu. W przypadku ostatniego, wymagane jest indywidualna rozmowa. Jakie są różnice między licencją w wersji Standard i Enterprise:

Nintex Enterprise-Wide Pricing

Porównanie istniejących modeli licencyjnych

Krótkie porównanie dostępnych aktualnie w Nintex modeli licencyjnych:

Nintex Pricing models comparison

Więcej informacji na filmie poniżej: https://info.nintex.com/WBR-EMEA-UKINordicsPricingUpdate-May2017_LP-ThankYouRecording.html 


Tomasz Poszytek

Cześć! Nazywam się Tomasz. Jestem ekspertem w dziedzinie automatyzacji procesów i budowaniu rozwiązań dla biznesu z użyciem Power Platform. Jestem Microsoft MVP i Nintex vTE.

Brak komentarzy

Wyślij komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.